• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Choć UE to obecnie siedlisko wielkiej biurokracji i wartości, które generalnie nie służą Europie, w tym także Polsce, to jednak wydaje się, że z polskiego punktu widzenia Unia Europejska ma sporo więcej atutów, aniżeli minusów. W końcu jeśli po 1989 roku nie poszlibyśmy za Unią Europejską, Zachodem, bylibyśmy dużo biedniejszym państwem, które do tego byłoby pod strefą rosyjskich wpływów. Absolutnie żadna osoba, która choćby odrobinę orientuje się na zagadnieniach związanych z geopolityką, dobrze wie, iż wybór Polaków był prosty – Unia, Zachód bądź Rosja, Wschód. Takie są fakty, a więc ciężko z nimi polemizować.

Wielkim plusem wejścia naszego kraju do UE jest otworzenie dla nas granic. Oczywiście na przykład mieszkańcy Szwajcarii również nie mają większych kłopotów z przekraczaniem granic krajów UE, lecz to specyficzne państwo. Nie można także zapominać o setkach miliardów złotych z funduszy unijnych. Chociażby drogi są częściowo budowane za pieniądze, które dała nam Unia Europejska. Nie możemy zapominać, iż jakimś plusem UE jest także to, że możemy inwestować pieniądze w np. Wielkiej Brytanii albo Szwecji. Wydaje się więc, iż to dobrze, że w roku 2003 Polacy powiedzieli jednogłośnie tak UE. Bo jeśli nie Unia Europejska, to niby co?
źródło: http://www.polskaoczamiobcokrajowca.pl, http://lnch.pl, http://sharepointtest.pl, http://www.sharepointdemo.com.pl

Categories: Turystyka

Comments are closed.