Pozostałe

Porady medyczne bez wymaganego skierowania a recepta online

Off

Pomoc lekarska z e-receptą – wszystko co powinieneś wiedzieć
Każdy z nas, kto jest zatrudniony na umowę o prace, posiada ubezpieczenie, a w takim razie prezes odprowadza składki lecznicze za nas do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ubezpieczone są do tego dzieci do 18 roku życia bądź też starsi, jeżeli się uczą lub ewentualnie studiują, pod warunkiem, że nie ukończyły 26 roku życia. Też osoby bezrobotne, które są zarejestrowane w urzędach pracy, mają zabezpieczenie zdrowotne. Jeszcze do niedawna udając się do lekarza trzeba było mieć przy sobie ważny dowód ubezpieczenia lub książeczkę ubezpieczeniową, jednakże od dnia 1 stycznia 2013 roku nastąpiła w tej kwestii zmiana – recepta online. Udając się wiec obecnie do jakiegokolwiek doktora musimy mieć przy sobie dokument ze zdjęciem, najpoprawniej dowód osobisty w przypadku osoby dorosłej oraz numer PESEL. Pracobiorca rejestracji lekarskiej sprawdza w specjalnym systemie elektronicznym, nazwanym e-WUŚ, czy mamy obowiązujące ubezpieczenie lecznicze uprawniające nas do bezpłatnych świadczeń leczniczych na obszarze naszego kraju, sprawdzenie następuje po wpisaniu numeru PESEL w systemie.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Banki

    Nie tylko punkty przeniosły się do Internetu, uczyniły to też banki. Chwilowo ewentualni klienci nie tylko mają szansę korzystania z usług banków sztampowych, lecz również internetowych. Stanowią one naturalnie konkurencję, bowiem ich funkcjonowanie oraz polityka jednostki gospodarczej nawiązuje, a wręcz jest taka sama jak w wypadku sklepów. Domysł konta w takim banku jest niesłychanie łatwe….

  • Wyjście z pętli chwilówek

    Zdajemy sobie sprawę z tego, co to jest rata kredytowa. Jeżeli braliśmy kiedyś kredyt to naturalnie w ratach miesięcznych spłacaliśmy skonstruowany przez nas dług. To, jaka jest wysokość takich rat zależy od wielu rzeczy – od wielkości kredytu, oprocentowania, czasu, na jaki kredyt został zaciągnięty i od naszych własnych ustaleń. To my jakkolwiek będziemy takie…