• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Północna cześć Europy nierzadko jest raczej mało doceniana przez turystów z większości krajów, w tym również i z Polski. Na pierwszy rzut oka nie ma tam szczególnie wielu godnych uwagi atrakcji, natomiast sama dość chłodna pogoda sprawia, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Takie podejście stanowi jednak poważny błąd, bowiem same tylko kraje skandynawskie oferują tak wiele godnych uwagi rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś dla siebie.
Doskonałym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura ściśle związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o niezwykle bogatej historii, w związku z czym sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera całe mnóstwo ciekawych zabytków jak i innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem rewelacyjnym dowodem na to, że północna Europa także może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Ponadto położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – jak najbardziej warto!
źródło: http://www.sportlajf.pl, herbaton.pl, www.ukibicownamalcie.pl, http://www.zoo-safari.net.pl

Categories: Turystyka

Comments are closed.